درباره شرکت

شرکت دانش‌بنیان مهندسی استا (انرژی سازان توان افزا) مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با هدف تحقق رشد تولید ثروت از منابع انرژی‏‌های تجدید پذیر در سبد انرژی کشور در سال ۱۳۸۹ توسط تعدادی از نخبگان دانشگاهی و صنعتی تشکیل گردید، زمینه اصلی فعالیت شرکت انجام خدمات مشاوره، طراحی و ساخت‏ در زمینه انواع انرژی‌های تجدیدپذیر، هم‌بست آب، محیط‌زیست، غذا و انرژی (وفن) و منابع ذخیره انرژی الکتریکی از قبیل ابرخازن و باتری می‌باشد.

درحال حاضر تمرکز فعالیت شرکت مهندسی استا در راستای تقویت دانش‌بنیان فناوری‌های تولید و ذخیره انرژی از منابع تجدیدپذیر و هم‌بست وفن در کشور است. از طرف دیگر با دادن مشاوره به صاحبان پروانه احداث (در مجموع چندصد مگاوات) در زمینه‌های سرمایه‌‏گذاری مشاوره، طراحی، مهندسی و ساخت به توسعه نیروگاه‌‏های تجدیدپذیر در کشور همت نموده است.

از بدو تاسیس تاکنون، شرکت مهندسی استا با راه‌‏اندازی تیم‌های تخصصی علمی و پژوهشی در قالب اتاق فکرهای متعدد و با استفاده از متخصصان خبره در حوزه‌‏های گوناگون انرژی با پردازش ایده‌های نوین به‌سوی کسب فناوری‌‏های نوآورانه مورد نیاز کشور مبادرت نموده است. هم‌بست وفن، انرژی خورشیدی فتوولتاییک و حرارتی، انرژی بادی، انرژی شهری، برداشت انرژی، سامانه‌های هیبرید انرژِی و ریزشبکه‌ها، ذخیره‌‏سازهای انرژی، رصد و آینده‌نگری انرژی و پیل‌ سوختی مهم‌ترین حوزه‌‏های پژوهشی و عملیاتی شرکت می‌باشند.

در راستای تحقق اهداف شرکت، تاکنون چندین تفاهم‌نامه با شرکای فناور خارجی امضا شده است.